O focení

JAK PROBÍHÁ OBJEDNÁNÍ

Pokud máte zájem o fotografování, objednejte se telefonicky (604 383 271), mailem (jari1508@gmail.com) nebo přes mé stránky na facebooku (https://www.facebook.com/JaroslavaMensikovaPhotography1/notifications/). Né přes osobní profil, ten nedoporučuji. Zprávy padají do složky, ve které na ně nemusím okamžitě přijít.  
Po potvrzení termínu  Vám mailem pošlu informace o tom, jak fotografování probíhá, co si vzít s sebou.....

U focení novorozeňátek je ideální předrezervovat si termín ještě v těhotenství a pak se mi ozvat z porodnice, kdy společně vymyslíme nějaký společný termín focení. Focení novorozeňátek je ideální cca do 14dnů věku miminka, proto objednání  neodkládejte, může se stát, že už pro Vás už nebudu mít volný termín(hlavně v měsících, kdy jsem pracovně hodně vytížená).  V letních měsících je možné domluvit část focení i venku.

JAKÝ VĚK JE IDEÁLNÍ NA FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ

Neopakovatelné fotky vznikají bezprostředně po narození miminka, jde o tzv. newborn fotografie. Ideální doba na jejich nafocení je 1-14 dní věku miminka, u předčasně narozených dětí o něco déle. 
Období od cca jednoho měsíce do cca pěti měsíců naopak vhodné není. Je lepší počkat na dobu, kdy je děťátko stabilní a pevné v poloze na bříšku. Dá se nafotit mnohem více fotografií a tato už starší miminka focení mnohem lépe snášejí, jsou více v pohodě, pohledem sledují fotografa. A pak i pro Vás, rodiče je doba strávená v ateliéru mnohem příjemnější. 
Další, velmi krásné a vhodné období je kolem osmého měsíce, kdy miminko samo sedí, ale ještě neběhá. To je doba, kdy se dá fotit opravdu hodně a vzniká celá řada různých záběrů. 
Pro období cca od roka a půl, kdy začínají být děti dost svéhlavé, doporučuju spíše focení venku v přírodě, než v uzavřeném ateliéru.  Někdy bývá focení s takto starými dětmi dost oříšek ;). 


CO BUDETE POTŘEBOVAT, KDE BUDEME FOTIT

FOCENÍ DĚTÍ, RODINNÉ FOCENÍ

Toto focení může probíhat v mém ateliéru v Plzni v Purkyňově ulici nebo venku v exteriéru, místo záleží na konkrétní domluvě. Fotím hlavně v Plzni a okolí, pokud za vámi pojedu mimo Plzeň, účtuju si 7,- za každý ujetý kilometr. 
Na focení prosím nejezděte ani příliš brzy, ani pozdě. Ideálně je dojet plus minus 5 minut před sjednanou dobou focení. 
Spoustu rekvizit na focení mám, ale  můžete s sebou vzít nějakou oblíbenou hračku, krásné jsou na fotkách hračky ze dřeva, retro medvídci, staré hračky......vemte s sebou i různé oblečení  na převlečení. 
Pokud se fotí více lidí, je dobré to dopředu promyslet a volit oblečení, které k sobě ladí. Vhodný výběr oblečení má nemalý vliv na výsledný efekt fotek. 
Velmi dobře na fotkách vypadá jednobarevné oblečení, různě nakombinované a sladěné( šedo-modrá, béžovo-hnědo- modrá, růžovo-šedá, žluto- modrá........existuje spousta krásných kombinací). Naopak nedoporučuju velké vzory, nápisy.
Pro kluky a chlapečky bych volila různé svetříky, košile, vesty, džíny,  bekovky.....Pro holčičky šaty, vestičky, sáčka, svetříky, doplňky......
Na společné focení jsou nejlepší kalhoty, džíny a k tomu vhodně nakombinované vršky. 
Pro maminky a tatínky platí stejná doporučení jako pro děti, důležité je i to, aby oblečení dobře pasovalo a sedělo.

Často mi píšete nebo voláte, že si nevíte rady s oblečením. Mně osobně se osvědčilo vybrané oblečení vyskládat vedle sebe a shlédnout ho dohromady jako celek. Můžete se podívat i na rodinné fotky, které mám v galerii vystavené, i ty mohou být pro Vás inspirací. 

Pokud mají děti tetování, nalakované nehty a podobné ozdoby, poprosím o jejich ostranění před tím, než na focení dorazíte, na fotkách to nevypadá hezky. 

Pokud fotíme menší děti, focení probíhá spíše zábavnou formou, pokud jsou děti uvolněné, jsou fotky mnohem hezčí a přirozenější. 

Nezapomeňte s sebou vzít také nějaké pamlsky(lepší jsou věci, po kterých nejsou děti umazané), i ty mohou být tou správnou motivací.

Pokud máte nějaké zajímavé místo, které je pro mě časově dostupné, můžeme se domluvit na focení tam. Není od věci poslat mi fotku toho místa a já zhodnotím, zda je toto prostředí vhodné na focení nebo ne.

NEWBORN FOCENÍ

Z důvodu uspávání miminka může toto focení trvat až 4 hodiny, proto s tím počítejte, vemte si s sebou nějaké občerstvení, pití, pohodlné oblečení.....v ateliéru je hodně teplo, takže tomu uzpůsobte oblečení, ať se cítíte co nejkonfortněji.
Všechny potřebné rekvizity na focení mám, takže si s sebou vemte jen potřeby pro miminko(bavlněné pleny, látkové pleny, vlhčené ubrousky, podložku, dudlík.....).
Mojí prioritou při focení je bezpečnost miminka a příjemná a pohodová atmosféra. Proto z vlastní zkušenosti doporučuji, aby u tohoto focení bylo co nejméně lidí. Pokud má miminko stařšího sourozence a je to technické možné, doporučuju nafocení společných fotek sourozenců hned na začátku focení a pak starší sourozenec odejde s tatínkem pryč nebo naopak dojde až na konec focení. 
Pokud vás cokoliv zajímá, máte nějaké nápady, nebojte se mě zeptat, mým cílem je vytvořit vám krásnou vzpomínku na první dny vašeho miminka.


GLAMOUR FOCENÍ

Focení probíhá u mě v ateliéru, v přírodě nebo jiném předem domluveném místě. Během focení se žena cca 3x převléká do outfitů, které spolu předem vybereme. Dopředu také domluvíme, jaký styl fotek chcete, jak moc odhalené fotky apod. Před focením doporučuju návštěvu vizážistky(nebo mohu domluvit já), kvalitní foto- makeup je více než vhodný pro tento typ focení.
Pokud jste stydlivější nebo prostě chcete k sobě ještě pomocnou ruku, můžete vzít s sebou  na focení kamarádku, partnera......
Na focení prosím nejezděte ani příliš brzy, ani pozdě. Ideálně je dojet plus minus 5 minut před sjednanou dobou focení. 


BOUDOIR FOCENÍ

Boudoir fotografování probíhá na předem domluveném místě, většinou někde v hotelu. 
K dispozici vám bude vizážistka,která se postará o vaše líčení(začínat budeme jemným a končit  pak  výrazným sexy líčením) a o úpravu vlasů. Společně pak budeme vybírat vhodné oblečení a doplňky.
Na focení dojeďte ideálně nenalíčená a vlasy upravenými do základního tvaru(jak jste běžně zvyklá).
Prosím, abyste na focení dojeli včas na sjednanou hodinu, ani né příliš brzy, ani pozdě. Jednotlivá líčení a focení na sebe navazují, proto je důležité, abyste čas dodržely. 

S sebou si vemte přezůvky a župan, dále je pak vhodné vzít:
♥ hezké spodní prádlo(ideálně soupravu)
♥ korzety
♥ noční košilky
♥ punčochy, podvazky, podvazkové pásy......
♥ moc hezky vypadají různé svetry(s velkým výstřihem, průhledné, ....)
♥ košile(vypasované dámské košile, pánské, ideálně v bílé barvě)
♥ doplňky(korále, perly, náramky, květiny do vlasů,výrazné náušnice, škrabošky....)
♥ téměř nutnost jsou lodičky, klidně vemte vícero barev, pokud máte...

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ

Focení probíhá u mě v ateliéru, v přírodě nebo jiném předem domluveném místě. 
Během focení se může těhulka několikrát převléci, změnit doplňky. Já mohu také zapůjčit nějaké šaty a látky, které vypadají na fotkách moc hezky. 
Doporučuju vzít s sebou netěhotenské džíny, které oblečete a můžete nechat rozepnuté. Krásné vypadají upnutá trička, tílka.....svetříky, sáčka, vestičky, kardigany. Moc hezké jsou i různé jednobarevné šaty, tuniky, k nim např. leginy. Hezké jsou i různé čelenky, květiny do vlasů.......Jako u ostatních focení i zde platí, že v jednoduchosti je krása, takže nedoporučuju velké pestré vzory, křiklavé barvy apod. Pokud chcete trošku odvážnější fotky, vemte s sebou bílé a černé spodní prádlo.
Pokud se fotíte s partnerem, je třeba myslet na sladění vás obou. 
Na focení prosím nejezděte ani příliš brzy, ani pozdě. Ideálně je dojet plus minus 5 minut před sjednanou dobou focení. 


JAK TO PROBÍHÁ PO FOTOGRAFOVÁNÍ

Nejpozději do druhého dne po focení obdržíte na váš mail odkaz na album s neupravenými náhledy z focení. Z těch si vyberete fotky, které chcete upravit. 

CO VŠE SE RETUŠUJE

U každého druhu focení je trošku jiná míra retuše, jinak se retušují děti a jinak glamour. 
Dětem ostraňuju všechny odřeniny, škrábance, modřinky, pupínky......u dospělých při běžném focení totéž, plus lehce retušuji kruhy pod očima, zjemňuji vrásky, po domluvě odstraňuji znaménka a podobné věci. Co se úprav proporcí týče, lehce mohu po domluvě zeštíhlit určitou partii. Nejsem však zastáncem příliš velkých zásahů do fotek a úprav "k nepoznání".
U glamour, těhotenské fotografie a boudoir se retušuje o něco více, stále však platí, že přirozený vzhled ženy na fotografii je pro mě důležitý. 

KDY BUDETE MÍT FOTKY HOTOVÉ 

Termín dodání upravených a retušovaných fotek ve vysokém rozlišení je 21 dní od data zaslání náhledů. U svateb je to 6 týdnů.  Ale vždy se snažím o dřívější dodání. 


KDE SI VYZVEDNETE FOTKY

Dvd s fotkami lze pak vyzvednout u mě doma v Ledcích, v Plzni ve Škroupově ulici(u manžela v kanceláři) nebo je možné po uhrazení poštovného zaslat poštou.


NEUPRAVENÉ FOTOGRAFIE NEPOSKYTUJU!!!!!
Žádné komentáře:

Okomentovat